Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Łukasza Janickiego. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.Bar Noe Polonia

Pisząc ten artykuł muszę podziękować panu Markowi Bieleckiemu za informacje oraz materiał graficzny oraz panu Tadeuszowi Grygajtisowi, który w artykule „Piłkarska Polonia” nakreślił sytuację jaka panowała w zespołach piłkarskich „Polonia” i „Bar Noe”. Pisząc na temat zespołu „Bar Noe Polonia” korzystałem również z informacji otrzymanej ustnie od kilku zawodników, którzy grali w zespole. Jestem świadom, że zdobyte informacje są niepełne, być może nieścisłe i na pewno nie wyczerpujące, za co przepraszam i mam nadzieje, że zdobędę od osób zainteresowanych szersze wiadomości, które pozwolą niebawem uzupełnić ten artykuł.

Tak jak pisał pan Tadeusz Grygajtis, kiedy rozpadł się zespół „Polonia Alcalá” część młodych zawodników pałała nadal chęcią dalszej gry w lidze, wśród nich był pan Grzegorz Chitro. Tych sportowców oraz nowych zwołał pan Marek Bielecki, który założył zespół „Polonia Team”. Założyciel osobiście zakupił cały sprzęt sportowy i zajął się również sprawami finansowymi. Tym razem polski zespół nie grał w lidze na obiekcie Avance (za Alcampo) lecz w silniejszej i bardzo wymagającej lidze CDM, gdzie grały drużyny w czterech ligach po 14 w każdej. Pod jego wodzą piłkarze rozegrali swój pierwszy wspaniały sezon 2007-2008 na boiskach El Val i El Juncal, zajmując 2 miejsce w tabeli IV Ligi, co dało im awans do III Ligi (zdobyty puchar na zdjęciu).


Po tym bardzo udanym sezonie odeszła z różnych powodów (głównie zdrowotnych) cześć zawodników, którzy przybyli z „Polonii”. Trzeba było wzmocnić drużynę przed nowym sezonem i udało się to dzięki pomocy pana Łukasza Moroña, który ze swoimi kolegami grał amatorsko na boisku El Juncal i zorganizował sparing tych dwóch drużyn. Po tej konfrontacji do zespołu dołączyli zawodnicy Rafał Kuzara, Dawid Leszczyński, Andrzej Zimecki i Paweł Jędrzejczak. Również znalazł się sponsor, który wyłożył pieniążki na zapłatę za udział w lidze oraz zakupił nowe stroje. Tym sponsorem był Bar Noe, a zespół zmienił nazwę na „Bar Noe Polonia”. Taka wspaniała passa i doskonała atmosfera odbiła się pozytywnie na wynikach meczów. Drużyna zajęła 1 miejsce w III Lidze 2008-2009 (na zdjęciu z pucharem), rozgrywając 26 meczów, z czego 17 wygranych, 6 zremisowanych i tylko 3 przegrane. Piłkarze strzelili, aż 104 bramki, co wydaje mi się jest rekordem nie do pobicia do dzisiaj. Pan Tadeusz Grygajtis miał mnóstwo powodów aby rozpisywać się i publikować zdjęcia co piątek na polskiej stronie „Diario de Alcalá” na temat zwycięskiej drużyny. W Pucharze CDM 2009 zespół rozegrał następujące mecze:
Cantina Alcalá – Bar Noe Polonia (0:6) (1:2), Bar Noe Polonia – C y C Cocinas (2:4).
Taka wyśmienita postawa dała awans do II Ligi CDM w sezonie 2009-2010, jednak już od początku rozpoczęły się problemy. Sponsor zapłacił już tylko połowę potrzebnych pieniążków, a resztę wyłożył pan Marek Bielecki. Tak jak pisze pan Tadeusz Grygajtis zdarza się, że kolegom nie spieszy się z oddaniem, atmosfera psuje się z meczu na mecz. Bar Noe Polonia rozegrał 22 mecze (było wtedy 12 drużyn w drugiej lidze) z czego wygrał 9, zremisował 6, przegrał 7 i strzelił 54 bramki zajmując 6 miejsce. W Pucharze CDM 2010 Kundalini – Bar Noe Polonia (4:3), (8:1).
Jeszcze kilka wewnętrznych konfliktów i nieporozumień, co w konsekwencji doprowadza, że pan Marek rezygnuje z prowadzenia zespołu w następnym sezonie wiedząc, że i sponsor Bar Noe już nie będzie wspomagał finansowo, a kiedy koledzy wreszcie reagują i zdają sobie sprawę, że piłka nożna jest sprawą nadrzędną, która ich łączy, jest już za późno. Drużyna nie złożyła dokumentów w terminie i rozpada się po 3 bardzo udanych sezonach. Część piłkarzy zaczyna dojeżdżać do miasta Getafe, gdzie gra w lidze polski zespół jedenastek działający przy stowarzyszeniu „Nasz Dom”, reszta spotyka się w wolnych chwilach aby pokopać piłkę amatorsko. 
Tak jak po rozpadzie „Polonii Alcalá” część graczy tworzyła trzon w „Polonia Team”, tak dzisiaj 3 piłkarzy z „Bar Noe” gra w naszej Sparcie. Są to: Rafał Kuzara (kapitan), Dawid Leszczyński i Andrzej Zimecki a wcześniej jeszcze Paweł Jędrzejczak.

Bardzo proszę osoby, które grały w „Bar Noe Polonia” o pomoc w poprawkach do tego artykułu oraz podanie swoich danych, aby je tutaj umieścić)
J. Z.